Jalgpalli EM 2024 kolmas mängupäev: Holland alistas Poola, Taani viigistas Sloveeniaga, Inglismaa napp võit Serbia üle

Pühapäeval, 16. juunil, toimusid jalgpalli EM 2024 kolmanda mängupäeva raames kolm põnevat kohtumist. Päeva esimeses mängus kohtusid Poola ja Holland, teises Sloveenia ja Taani ning õhtul Serbia ja Inglismaa.

Poola 🇵🇱 (1 – 2) 🇳🇱 Holland

Mängu algus oli hoogne ja juba 16. minutil suutis Poola pärast nurgalööki juhtima minna, kui Adam Buksa saatis palli kindlalt võrku.

Holland ei jäänud vastust võlgu ja 30. minutil viigistas meeskonna staar Cody Gakpo seisu 1-1 peale.

Teine poolaeg algas samuti tempokalt ning 42. minutil tõi Wout Weghorst Hollandi juhtima skoorides seisu 2-1.

Poola oli väga lähedal viigistamisele, kuid Hollandi väravavaht Verbruggen tõrjus ohtliku löögi, ning kohtumine lõppes Hollandi 2-1 võiduga.

Sloveenia 🇸🇮 (1 – 1) 🇩🇰 Taani

Taani alustas mängu tugevalt ja 19. minutil viis Christian Eriksen oma meeskonna juhtima, mängides suurepärase kombinatsiooni järel palli võrku.

Teine poolaeg algas Sloveenia jaoks edukalt, suutes seisu viigistada, kui Janža löök pärast nurgalööki rikošetist Taani väravasse maandus.

Mängu lõpus üritasid mõlemad meeskonnad veel võiduväravat lüüa, kuid kohtumine lõppes viigiga 1-1. Taani jaoks pettumus, Sloveenia jaoks suur õnnestumine.

Serbia 🇷🇸 (0 – 1) 🇬🇧 Inglismaa

Päeva viimases kohtumises oli Inglismaa vastamisi Serbiaga. Inglismaa asus juhtima juba 15. minutil, kui Jude Bellingham realiseeris hea krossi pealöögiga.

Teine poolaeg oli Serbia domineerivam, kuid Inglismaa kaitse pidas vastu.

Teisel poolajal oli Inglismaal võimalus eduseisu suurendada, kuid Harry Kane’i löök tabas vaid latti. Mäng lõppes Inglismaa 1-0 võiduga, hoolimata Serbia tugevast survetamisest teisel poolajal.