JalkaEM 2024 alagruppide esimene ring mängitud: Türgi ja Portugal võtsid pingelised võidud

Teisipäeval, 18. juunil, toimus UEFA Euro 2024 viies mängupäev, kus kavas olid kaks kohtumist. See ühtlasi tähenda seda, et alagruppidele on nii öelda tiir peale tehtud ja kõik koondised on oma esimese mängu ära mänginud.

Omavahel kell 19:00 kohtusid Türgi – Gruusia ja õhtul Portugal – Tšehhi.

Türgi 🇹🇷 (3 – 1) 🇬🇪 Gruusia

Türgi ja Gruusia kohtumises asus Türgi juhtima juba 25. minutil, kui Mert Müldür saatis ilusa löögi võrku. Türgi rõõm kestis vaid mõne minuti, kui Gruusia viigistas 32. minutil Georges Mikautadze löögiga.

Teisel poolajal haaras Türgi taas juhtpositsiooni, kui 19-aastane Arda Güler lõi suurepärase värava 65. minutil. Mängu lõpuhetkedel kindlustas Türgi oma võidu, kui Kerem Aktürkoğlu saatis palli tühja võrku 90+7. minutil. Lõpptulemus Türgi kasuks 3:1.

Gruusia andis küll tugeva lahingu ja oli viigiväravale lähedal, kuid lõppseis jäi Türgi kasuks.

Portugal 🇵🇹 (2 – 1) 🇨🇿 Tšehhi

Portugal ja Tšehhi kohtumine algas ettevaatlikult ning avapoolaeg lõppes väravateta. Portugali meeskond kontrollis küll mängu, kuid tõeliselt ohtlikke olukordi ei suutnud nad realiseerida.

Teine poolaeg tõi muutuse, kui Tšehhi asus juhtima 62. minutil Lukas Provodi täpse löögiga. See oli küll šokk Portugalile, aga vastust ei pidanud kaua ootama, kui Tšehhi lõi omavärava 69. minutil, palli põrgates Hranaci põlvest väravasse.

Mängu otsustavad hetked saabusid lisaajal, kui Portugal kindlustas oma võidu 90+2. minutil pingilt sekkunud Francisco Conceição löögiga. Lõpptulemus Portugalile 2:1.