UEFA Euro 2024: neljas mängupäev – kokkuvõtted

Täna, 17. juunil, toimus UEFA Euro 2024 neljas mängupäev, kus kavas oli kolm põnevat kohtumist. Siin on kokkuvõte tänastest mängudest.

Rumeenia 🇷🇴 (3 – 0) 🇺🇦 Ukraina

Rumeenia ja Ukraina kohtumine algas Ukrainale lubavalt, kuid lõpuks oli see Rumeenia, kes hiilgas ja võttis kindla võidu.

Mängu 29. minutil avas Rumeenia skoori Nicolae Stanciu, kes lõi kauni kauglöögi otse ristnurka pärast Ukraina väravavahi Andri Lunini eksimust.

Teisel poolajal suurendas Rumeenia eduseisu 53. minutil Razvan Marin, kes saatis teele täpse löögi umbes 25 meetrilt.

Vaid neli minutit hiljem lõi Dragus Rumeenia kolmanda värava, kindlustades oma meeskonnale 3:0 võidu.

Belgia 🇧🇪 (0 – 1) 🇸🇰 Slovakkia

Slovakkia ja Belgia vahelises mängus nägi Slovakkia varajast edu, kui 7. minutil skooris Schranzi, kasutades ära Belgia kaitse ja väravavahi eksimuse.

Kuigi Belgia domineeris suurema osa mänguajast, ei suutnud nad oma võimalusi realiseerida. Romelu Lukaku lõi küll värava, kuid see tühistati VAR-i poolt suluseisu tõttu.

Lõpuvile kõlades võttis Slovakkia üllatusvõidu 1:0. Belgia pidi leppima kaotusega, vaatamata mitmele heale võimalusele, millest kaks jäid realiseerimata VAR-i sekkumise tõttu.

Austria 🇦🇹 (0 – 1) 🇫🇷 Prantsusmaa

Austria ja Prantsusmaa kohtumises algas mäng tasavägiselt, kuid Prantsusmaa sai eduseisu 38. minutil tänu Austria omaväravale. Mbappe terav sööt värava ette sundis Austria kaitsja Wöberi palli oma väravasse suunama.

Teine poolaeg pakkus mõningaid võimalusi mõlemale meeskonnale, kuid skoor ei muutunud. Prantsusmaa säilitas oma eduseisu ja võitis mängu 1:0. Ehkki võit tuli Austria omaväravast, oli Prantsusmaa meeskond üle kogu mängu kindlam ja vääris võitu.

Tänased mängud pakkusid palju põnevust ja ootamatuid pöördeid.

Teisipäevane jalka EM kava

Teisipäeval, 18. juunil toimub kõigest kaks kohtumist. Kell 19:00 toimub Türgi-Gruusia kohtumine ja ülekanne algab 18:20 kanalilt TV3. Portugal-Tšehhi mäng kell 22:00 ja ülekanne algab 21:40 ETV kanalilt.

• 18:00 Jalgpallistuudio (TV3)
  • 18:50 Türgi vs Gruusia (TV3)
  • 21:00 Jalgpallistuudio (TV3)
  • 21:30 Jalgpalliõhtu (ETV)
  • 21:40 Portugal vs Tšehhi (ETV)